S. SUPHİ ERTUĞRUL
« Geceye Özgü -
Nocturnal »
Heykel Sergisi -
Sculpture Exhibition
8 - 27 Mart March 2019

Açılış / Opening : 8 Mart March - Cuma Friday - 18:00 6:00pm
Galeri Soyut : Yıldızevler Mah. Şehit Mustafa Doğan Cad. 82/A-B Yıldız, Çankaya, Ankara

Galeri Soyut, 8 – 27 Mart 2019 tarihleri arasında S. Suphi Ertuğrul’un “Geceye Özgü” isimli heykel sergisine ev sahipliği yapıyor.
Gallery Soyut hosts S. Suphi Ertuğrul’s personal sculpture exhibition titled “Nocturnal” between 8th – 27th March 2019.

S. Suphi Ertuğrul ‘’nocturnal’’ bir insandır. Çünkü onun heykelleri geceyle gelenlerdendir. Karanlığa meydan okumadır belki de. Karanlık ve cesarete bir çağrı. Tıpkı denizin altının sessizliğinde görünmeyeni gece görebilmek gibi.
Bir kısım canlılar hayatı gece yaşar, üretir ve yok olur. Ertuğrul’un, emeği de, sanatı da, cesareti de, gecede saklıdır. İnadı ve hırsı da…
Sergide, ortak noktaları, kararlılık ve güç olan canlıların, sanatçının yorumuyla, yeniden şekillendiğine tanık olmaktayız.
Ertuğrul’un heykellerinde güç, inat, hırs, hız ve cesareti bir arada yaşayacaksınız. Karanlığın içindeki ışığı yansıtabilmek kaygısı ön plana çıkmaktadır.

1975 yılında Trabzon’da doğan Serkan Suphi ERTUĞRUL, 1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Öğretmen olarak atandığı Trabzon’da çeşitli okullarda görev yaptı. Aynı yıl kurduğu atölyesinde heykel ve rölyef alanında, yurt içi ve yurt dışı birçok esere imza attı. Sanatçı hala Trabzon’da kendi atölyesinde sanat hayatını sürdürmektedir.